Kominy dwupłaszczowe, kominy wolnostojące

Kominy dwupłaszczowe, kominy wolnostojące2022-03-03T14:26:30+02:00

Projektujemy, produkujemy oraz montujemy stalowe kominy dwupłaszczowe wolnostojące. Dzięki wielu zrealizowanym projektom w ciągu kilku lat staliśmy się liderem w branży kominowej. Jasne wyznaczenie celów dla firmy i budowanie jej na fundamentach, takich jak dokładność, wiedza, technologia oraz szacunek – wpłynęły na pozytywne opinie i rozwój przedsiębiorstwa.

Skomplikowane i zróżnicowane projekty kominów stalowych pozwoliły nam na zdobycie cennej wiedzy, doświadczenia, fachu i precyzji. Wypracowany system pracy, pozwala nam na efektywną komunikację z inwestorem, dokładne rozplanowanie i analizę projektu oraz jego sukcesywne wdrożenie. Wiemy, że każdy szczegół ma sens, jak grubość, rodzaj stali, ilość produkowanych spalin przez komin jego średnica czy wysokość.

Budowa komina dwupłaszczowego ze stali – nasze usługi

Specjalizujemy się w projektowaniu kominów dwupłaszczowych, wolnostojących ze stali. Aktualnie bardzo często inwestorzy decydują się na kominy wolnostojące, co wynika głównie z niewielkiej powierzchni zabudowy, szybkości montażu oraz łatwości konserwacji takiego typu instalacji.

Nasze kominy wolnostojące cechują się budową dwupłaszczową. Oznacza to, iż przewody wewnętrzne pełnią głównie funkcje o charakterze technologicznym. Płaszcz zewnętrzny osłania przewód spalinowy i izolację z wełny przed czynnikami zewnętrznymi i stanowi właściwy trzon konstrukcyjny komina. Co więcej, przenosi on obciążenia powstające w wyniku działania wiatru, oraz ciężar własny jak i wyposażenia dodatkowego.

Kominy przemysłowe rodzaje

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów naszych realizacji kominowych :

Projekt, dostawa i montaż komina, Olsztyn

Typ instalacji
: jednoprzewodowy, dwupłaszczowy komin stalowy, z izolowanym przewodem spalinowym ze stali typu Corten B o średnicy 2,8 m.

Wys. komina= 70 m

Średnica komina= 3,1 m

Dodatkowe elementy: drabina z systemem asekuracji przed upadkiem, cieczowy tłumik drgań, platforma do obsługi króćców pomiarowych, instalacja odprowadzenia skroplin.

Budowa komina, Olsztyn

Typ instalacji: dwuprzewodowy, dwupłaszczowy komin stalowy z izolowanymi przewodami spalinowymi ze stali kwasoodpornej o średnicy 2 x 1.3m.

Wys. komina= 25 m

Średnica komina= 3,15 m

Dodatkowe elementy: drabiny,  platforma do obsługi króćców pomiarowych, platforma na szczycie, instalacja odprowadzenia i neutralizacji kondensatu.

Projekt, produkcja, dostawa i montaż komina, Grupa Azoty Tarnów

Typ instalacji: dwupłaszczowy, wolnostojący ze stali

Wys. komina= 49 m

Średnica komina= 2,55 m

Dodatkowe elementy: platformy obsługowe, schody spiralne, drabina, tłumik drgań.

Budowa komina, Głogów

Typ instalacji: dwuprzewodowy, dwupłaszczowy komin stalowy z izolowanymi przewodami spalinowymi ze stali kwasoodpornej o średnicy 2 x 1.3m.

Wys. komina= 60 m

Średnica komina= 1,80 m

Dodatkowe elementy: galeria obsługowa wraz z zestawem do pomiaru spalin, szynodrabina Soll, cieczowy tłumik drgań.

O wyposażeniu kominów

Cieczowe tłumiki drgań

Dość istotną kwestią dla inwestorów mogą być – cieczowe tłumiki drgań. Stanowią one coraz częściej element wyposażenia wolnostojących kominów. W LAVASTER:

  • projektujemy, wykonujemy cieczowe tłumiki drgań,
  • weryfikujemy skuteczność tłumienia drgań konstrukcji,
  • a także zapewniamy kompleksowe doradztwo techniczne.

Czym dokładnie jest cieczowy tłumik drgań? Jest to zbiornik, który posiada wewnętrzne przegrody, częściowo wypełnione cieczą, mocowany do kominów. Korzystanie z charakteryzowanych tłumików wiąże się z ograniczeniem drgań wywoływanych przez wiatr. Dzięki temu można znacznie zminimalizować ilość wymaganej stali konstrukcyjnej, a tym samym koszty inwestycji.

Więcej informacji o tłumikach, dostępne jest u naszego partnera DeltaCamino.

Czopuch komina przemysłowego

Czopuch jest to przewód z materiału niepalnego, który łączy urządzenie grzewcze z przewodem spalinowym. Zajmujemy się projektowaniem i dostosowaniem tego typu urządzeń w pierwszym etapie działań zgodnie z wszelkimi przepisami.

Instalacja odpylania

Instalacja odpylania, czyli wylot spalin, to miejsce wyprowadzania spalin z przewodu spalinowego do atmosfery. W LAVASTER podczas tworzenia projektu zajmujemy się dostosowaniem odpowiedniej instalacji odpylania do konkretnej realizacji, tak by była ona, jak najbardziej optymalna i zgodna z normami.

Tłumiki hałasu

Od lat rozwijamy systemy ochrony akustycznej, które realnie zmniejszają uciążliwości będące  efektem dużego obciążenia akustycznego. Projektujemy i produkujemy tłumiki hałasu dopasowane do obiektu inwestora. Realizujemy produkty dostosowane do konkretnej realizacji. Wykonujemy także wysokiej jakości pomiary emisji hałasu z instalacji,

Projekt, produkcja, dostawa, montaż od LAVASTER

Projektujemy, tworzymy, dostarczamy i montujemy kominy wolnostojące ze stali na terenie całej Polski. Nasze usługi z zakresu kominów mogą być kompleksowe, a także wyszczególnione, tzn. mogą polegać na samym zaprojektowaniu, produkcji lub montażu komina wolnostojącego stalowego. W celu dokładnego ustalenia i zaplanowania projektu – prosimy o kontakt.

Pomysł na system i projekt komina po polsku, angielsku i niemiecku

Nasze usługi kierowane są także do inwestorów z zagranicy. W LAVASTER porozumiewamy się płynnie w języku angielskim oraz niemieckim. Z tego powodu bez problemu możemy wykonać i doprecyzować najlepsze projekty zgodnie z życzeniami szerokiego grona klientów.

Komin ze stali dla Twojego przedsiębiorstwa – realizacje

Formularz kontaktowy

Potrzebujesz więcej informacji od LAVASTER? Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza, napisz do nas lub zadzwoń – udzielimy Ci konkretnych i rzetelnych odpowiedzi.

    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    Go to Top