Projektujemy, produkujemy oraz montujemy stalowe kominy dwupłaszczowe wolnostojące. Dzięki wielu zrealizowanym projektom w ciągu kilku lat staliśmy się liderem w branży kominowej. Jasne wyznaczenie celów dla firmy i budowanie jej na fundamentach, takich jak dokładność, wiedza, technologia oraz szacunek – wpłynęły na pozytywne opinie i rozwój przedsiębiorstwa.

Skomplikowane i zróżnicowane projekty kominów stalowych pozwoliły nam na zdobycie cennej wiedzy, doświadczenia, fachu i precyzji. Wypracowany system pracy, pozwala nam na efektywną komunikację z inwestorem, dokładne rozplanowanie i analizę projektu oraz jego sukcesywne wdrożenie. Wiemy, że każdy szczegół ma sens, jak grubość, rodzaj stali, ilość produkowanych spalin przez komin jego średnica czy wysokość.

Budowa komina dwupłaszczowego ze stali – nasze usługi

Specjalizujemy się w projektowaniu kominów dwupłaszczowych, wolnostojących ze stali. Aktualnie bardzo często inwestorzy decydują się na kominy wolnostojące, co wynika głównie z niewielkiej powierzchni zabudowy, szybkości montażu oraz łatwości konserwacji takiego typu instalacji.

Nasze kominy wolnostojące cechują się budową dwupłaszczową. Oznacza to, iż przewody wewnętrzne pełnią głównie funkcje o charakterze technologicznym. Płaszcz zewnętrzny osłania przewód spalinowy i izolację z wełny przed czynnikami zewnętrznymi i stanowi właściwy trzon konstrukcyjny komina. Co więcej, przenosi on obciążenia powstające w wyniku działania wiatru, oraz ciężar własny jak i wyposażenia dodatkowego.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów naszych realizacji kominowych:

  • Jednoprzewodowy, dwupłaszczowy komin stalowy z izolowanym przewodem spalinowym ze stali typu Corten B.
  • Komin z galerią obsługową wraz z zestawem króćców dla aparatury AKPiA do pomiaru spalin w systemie „zaprojektuj i wybuduj” ze stali z izolowanym przewodem spalinowym, który został wykonany ze stali kwasoodpornej.
  • Budowa 4 kominów na obiekcie usługo-handlowo-hotelowym o funkcji głównie dekoracyjnej.
  • Komin z drabiną, galerią obsługową i cieczowym tłumikiem drgań z izolacją kwasoodporną + dostawa komina (H=25m) w całości do inwestora.

Projektujemy, tworzymy, dostarczamy i montujemy kominy wolnostojące ze stali na terenie całej Polski. Nasze usługi z zakresu kominów mogą być kompleksowe, a także wyszczególnione, tzn. mogą polegać na samym zaprojektowaniu, produkcji lub montażu komina wolnostojącego stalowego. W celu dokładnego ustalenia i zaplanowania projektu – prosimy o kontakt.