Charakterystyka realizacji

Rodzaj inwestycji

Budowa kominów dla zespołu zabudowy “EC Powiśle” na terenie dawnej Elektrociepłowni EC Powiśle

Zakres prac

Projekt, dostawa i montaż czterech kominów

Parametry obiektu

Cztery kominy H=30m / D=2,2m

Lokalizacja inwestycji

Teren dawnej Elektrociepłowni EC Powiśle; Warszawa, PL

Zamawiający

Inwestor:

  • EP Retail Sp. z o.o.

Generalny Wykonawca:

  • PORR S.A.

Okres realizacji

Od 11.2018 do 02.2019

Lokalizacja inwestycji

Zamawiający

Inwestor:
Generalny wykonawca:

Firma LAVASTER w październiku 2018 roku podjęła się realizacji projektu „zaprojektuj i wybuduj” czterech kominiarskich konstrukcji, które miały pełnić funkcję symboliczną, nawiązującą do przemysłowej przeszłości Elektrociepłowni Powiśle. Wysokość tych konstrukcji wahała się między 30 a 33 metry, a ich średnica wynosiła 2,2 metra.

Projekt rozpoczął się od intensywnych ustaleń technicznych, które były wspierane przez setki godzin rozmów i telekonferencji. Prace nad projektami w technologii 3D prowadził Dział Technologiczny firmy, co pozwoliło na sfinalizowanie projektu wykonawczego w listopadzie 2018 roku.

Produkcja rozpoczęła się na początku grudnia 2018 roku i trwała do końca stycznia 2019 roku, obejmując przygotowanie 15 segmentów kominowych, stożków wieńczących, drabin, podestów montażowych oraz elementów tłumiących drgania. W trakcie montażu, który był wyzwaniem logistycznym z uwagi na lokalizację w centrum Warszawy, stosowano specjalne metody transportu i montażu, aby zapewnić bezpieczeństwo i estetykę.

Zapraszam do przeczytania pełnego artykułu.

Galeria